شهردار بخش رودبنه گفت: عملیات اجرای طرح گردشگری حاشیه رودخانه حشمت رود بخش رودبنه شهرستان لاهیجان 10 میلیارد ریال هزینه دارد.
    
'علی منصوری' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هم اکنون این طرح گردشگری در یک کیلومتر از حریم این رودخانه به انجام رسیده است.

وی گفت: ایجاد فضاهای سبز، خانه های سنتی، اماکن اقامتی، تفریحی و خدماتی از جمله فعالیت هایی است که در اجرای این طرح انجام می گیرد.

وی اظهار کرد: هم اکنون عملیات احداث خانه سنتی در این طرح با اعتبار یک میلیارد ریال به پایان رسیده است.

منصوری در ادامه توسعه فضاهای گردشگری و تفریحی بخش رودبنه را یکی از اهداف مهم اجرای این طرح در حاشیه رودخانه حشمت رود عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح گردشگری در زمینی به مساحت یک هکتار انجام می گیرد.

شهردار رودبنه تصریح کرد: اجرای طرح گردشگری حاشیه رودخانه حشمت رود از سال 89 با توجه به اعتبارات سرفصل گردشگری استان و میراث فرهنگی آغاز شده است.

منصوری افزود: زمان پایان این طرح گردشگری نیز بستگی به میزان اعتبارات دارد که امیدواریم در این خصوص حمایت های لازم صورت گیرد.

وی گفت: اجرای این طرح می تواند نقش بسیار موثری در توسعه بخش گردشگری بخش رودبنه داشته باشد.

رودبنه در سال1376 به مرکز بخش و در سال 1379 با تصویب هیئت وزیران به شهر تبدیل شد و در 9/4/80 شهرداری رودبنه با حضور مسؤولین استانی، شهرستانی و شهروندان افتتاح شد.

هم اکنون شهر رودبنه دارای دو هزار و 948خانوار و شش هزار و 781 نفر جمعیت است.

بر اساس داده های شهرداری، این شهر (رودبنه) از جمله آبادی های صاحب نام و قدیمی شرق گیلان محسوب می شود که سابقه آن به بیش از صد سال می رسد.

این شهر با مساحت 348 هکتار در شمال شهر لاهیجان و شرق آستانه اشرفیه و در کنار رودخانه حشمت رود واقع شده است.

فاصله شهر رودبنه با لاهیجان در شرق مرکز گیلان حدود سه کیلومتر و با آستانه اشرفیه حدود شش کیلومتر است.

عبور رودخانه حشمت رود با جریان غربی ـ شرقی عمده عناصر طبیعی و مصنوع در شهر به شمار می رود که با توسعه طرح گردشگری در حاشیه این رودخانه می توان فضای خوب و مناسبی برای صنعت گردشگری و همچنین زائران که در چند متری آن بقعه آقاسیدحسن قرار دارد، ایجاد کرد.تاريخ : ۱۳٩۱/٦/٢ | ٦:٤٥ ‎ب.ظ | نويسنده : مریم دولت پناه شالمایی | نظرات ()

  • زاهدان سيتي
  • ايران سافت
  • کارت شارژ همراه اول