معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: برای حمایت از مالکیت فکری هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی استان ،طرحهای حمایتی تهیه می شود.
    
' نادر ذاکری 'در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای این طرح اقدام جدیدی در راستای ثبت علایم تجاری،اختراعات ،طرح های نو صنعتی و نشانه های جغرافیایی هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی استان محسوب می شود.

وی اظهار کرد : بر این اساس این اقدام ، درخواست هنرمندان صنایع دستی مبنی بر ثبت موارد یادشده ، بررسی و به اداره ثبت اسناد و املاک کشور معرفی خواهد شد .

وی تصریح کرد: ثبت مالکیت معنوی موجب جلوگیری از کپی برداری و همچنین موجب ارتقاء کیفیت تولیدات صنایع دستی می شود.

ذاکری افزود: حمایت از سرمایه گذاری و کار آفرینی در رشته های مختلف صنایع دستی و هنرهای سنتی استان جزو وظایف این معاونت است .

وی اظهار کرد: برنامه ریزی برای شناسایی صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی استان ، ایجاد مراکز اسناد و مدارک صنایع دستی و هنرهای سنتی و همچنین نظارت مستمر بر اجرای طرح های آموزشی در رشته های مختلف صنایع دستی و هنرهای سنتی و مشارکت در تهیه طرح های حمایتی برای حمایت از مالکیت فکری هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی از دیگر وظایف این حوزه است .

وی، همچنین از بازدید این نهاد از فعالیت هنرمندان صنایع دستی استان خبر داد و افزود:در راستای اجرای برنامه های این معاونت ، کارشناسان صنایع دستی به منظور صدور کارت شناسایی برای هنرمندان از فعالیت آنان بازدید می کنند .

ذاکری ،با اشاره به تعدادی از شرکت ها و آموزشگاه های تبلیغاتی که در زمینه صدور کارت شناسایی ، بیمه هنرمندان و اعطای تسهیلات مشاغل خانگی اقدام کرده و در این خصوص هزینه دریافت می کنند ، بیان کرد: این کار خلاف قانون است .

وی ادامه داد : هنرمندان صنایع دستی استان می توانند در شهرستان ها به نمایندگی ها و یا پایگاه های یگان حفاظت میراث فرهنگی، و در شهر رشت مستقیما به معاونت صنایع دستی مراجعه نمایند که در صورت داشتن مهارت لازم برای متقاضیان پرونده تشکیل شده و از فعالیت آنان بازدید می شود و صدور کارت شناسایی و مشاغل خانگی بدون دریافت هیچ وجهی صورت می گیرد . تاريخ : ۱۳٩۱/۸/٢٢ | ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ | نويسنده : مریم دولت پناه شالمایی | نظرات ()

  • زاهدان سيتي
  • ايران سافت
  • کارت شارژ همراه اول