با حضور بیش از سه هزار نفر از مردم تالش دومین پروژه تفریحی‌گردشگری «سورتمه» کشور در پارک جنگلی سیاه‌داران تالش به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از تالش، شهردار تالش در مراسم بهره‌برداری از پروژه سورتمه در جمع بیش از سه هزار نفر از شهروندان تالش با گرامیداشت یوم‌الله 22 بهمن اظهار داشت: بهره‌برداری از این پروژه را به 285 سردار و شهید تالش تقدیم می‌کنیم.

هوشنگ عباسقلی‌زاده افزود: شهدا بزرگ مردانی هستند که عزت و افتخار امروز ما مرهون خون پاک آنها و پیروی خالصانه‌شان از ولایت مطلقه فقیه است.
وی، پروژه سورتمه را مهم‌ترین و پر اعتبارترین طرح گردشگری در تاریخ گردشگری و توریسم شهرستان تالش نامید و تصریح کرد: ما دغدغه مهم‌تری از سورتمه نیز داریم که توجه به معنویت است.

شهردار تالش با اشاره به اینکه در روزهای آینده ساماندهی و ساخت گلزار شهدای گمنام تالش در تپه نورالشهدا اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: امروز با گذشت قرن‌ها از پیدایش زمین و خلق انسان‌ها توسط خداوند متعال، گردشگری و توریسم به عنوان برترین صنعت دنیا معرفی شده است.

وی، تالش را با مردمانی نجیب، با فرهنگ غنی اسلامی، سنن و آداب و تمدن چند هزار ساله با داشتن کوه‌ها، جنگل‌ها و سواحل بکر دانست و افزود: تالش بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری و جذب گردشگران به این شهر تاریخی و با قدمت است.

عباسقلی‌زاده افزود: شهرداری در سه سال گذشته با اعتقاد به تبدیل خطه سرسبز تالش به یکی از گردشگر پذیرترین نقاط کشور سیاست‌های گردشگری را با حمایت مردم تدوین کرد که نمونه بارز آن احیای پارک سیاه‌داران و اجرای پروژه سورتمه در آن است.

وی اضافه کرد: با گذشت حدود دو سال از آغاز عملیات اجرایی پروژه سورتمه در پارک جنگلی سیاه‌داران تالش، امروز شاهد به بار نشستن این پروژه بزرگ گردشگری و تفریحی با مشارکت شهروندان فهیم تالش هستیم.

شهردار تالش با اشاره به اصل مشارکت در توسعه همه جانبه گفت: مشارکتی که عشق، علاقه و باور برای توسعه گردشگری تالش پایه‌های آن را تشکیل می‌دهد ما را به توسعه گردشگری رساند.
وی اظهار داشت: امیدواریم با همدلی و همراهی مردم و مشارکت مادی و معنوی شهروندان تالش بتوانیم گام‌های موثر دیگری را در حوزه گردشگری تالش برداریم.



تاريخ : ۱۳٩٠/۸/۳ | ٦:٠٧ ‎ب.ظ | نويسنده : مریم دولت پناه شالمایی | نظرات ()

  • زاهدان سيتي
  • ايران سافت
  • کارت شارژ همراه اول