در مسیر حرکت از تهران به سمت گیلان در کناره شهر رستم آباد در سمت چپ جاده بعد از طی مسیر 15کیلومتری به طبیعتی می رسید که زیبایی، عظمت، چشم انداز منحصر بفرد و بکرآن هر بیننده ای را افسون و مجذوب زیبایی خود می کند.

این ییلاق به سمت ضلع غربی مشرف به دره سفیدرود تداوم یافته و وجود هوای بسیار آزاد و باد ملایم برخاسته از دل جلگه گیلان گرد و غبار افسردگی و خستگی را از رخسار هر مسافری می رباید، تابستان های بسیار خنک و ارتفاع بلند و طبیعت همیشه مه گرفته از زیبایی های دیگر این ییلاق است.

ساخت دهکده گردشگری سلامت در سلانسر رودبارمی‌ تواند یکی از ظرفیتهای بالقوه جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد، گردشگری سلامت می ‌تواند به عنوان فرصت و غنیمت برای بحث توریسم در کشور مد نظر قرار گیرد.

این نوع گردشگری با هدف حفظ، بهبود و حصول مجدد سلامت جسمی و ذهنی فرد به مدتی بیش از 24 ساعت و کمتر از یک سال انجام می شود و در حال حاضر در زمره رو به رشدترین انواع گردشگری است.

 

غم ها و مشکلات انسان با بودن در طبیعت کوچک جلوه می کند

با بودن در طبیعت و در برابر بزرگی و عظمت آن مشکلات و غم های انسان کوچک جلوه کرده و خود را برای غلبه بر آنها تواناتر احساس و این خود به سلامت روحی جامعه کمک می کند.

همچنین طبیعت محیط مناسبی برای تخلیه انرژی سرشار جوانان است و منبع خوبی برای کسب انرژی و یادگیری آنان به شمار می رود، آنان به جای آنکه اوقات فراغت خود را در محافلی بگذرانند که بار چندانی ندارد، ارزشهای طبیعت و تاریخ و فرهنگ جامعه خود را می شناسند و به آن دل می بندند، پس برای ارتقای آن نیز کوشا تر می شوند.


تاريخ : ۱۳٩۱/٥/٢٥ | ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ | نويسنده : مریم دولت پناه شالمایی | نظرات ()

  • زاهدان سيتي
  • ايران سافت
  • کارت شارژ همراه اول