بیش از 700 هزار نفر از جاذبه های گردشگری فومن دیدن کردند

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فومن گفت: از آغاز دور دوم سفرهای تابستانی تاکنون، بیش از 700 هزار نفر مسافر از جاذبه های گردشگری فومن دیدن کردند.
    
'بهزاد دارابی پور' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این تعداد مسافر و گردشگر داخلی و خارجی از جاذبه های گردشگری فومن شامل؛ شهرک تاریخی ماسوله، دژ عظیم قلعه رودخان، پارک مجسمه ها و دیگر مناظر دیدنی این شهرستان بهره مند شده اند.

وی اضافه کرد: ورود این تعداد مسافر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

وی علت افزایش ورود این تعداد مسافر را تعطیلی یک هفته ای استانهای تهران و البرز و مساعد بودن شرایط آب و هوایی مناطق گردشگری فومن عنوان و اظهار کرد: از این تعداد مسافر بیش از 360 هزار نفر از شهرک تاریخی ماسوله دیدن کردند که در استان از این نظر رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فومن ادامه داد: برای پذیرایی از مسافران و گردشگران در فومن، 186 واحد مهمانپذیر، هتل، مجمتع گردشگری، مسافرکاشانه و واحدهای پذیرای بین راهی با 419 اتاق و یک هزار 214 تخت در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فومن شهر مجسمه‌های رنگین واقع در غرب گیلان، جاذبه‌ای از جاذبه‌های گردشگری این استان و مجموعه ای تاریخی و گرانبهاست.

لقب شهر مجسمه ها به علت وجود مجسمه‌های متنوع، متعدد و با رنگ‌هایی شاد است که در نقاط مختلف شهر فومن نصب شده است.

هر کدام از این مجسمه‌ها ، نماد و سمبلی از فرهنگ و آداب و رسوم گذشته اهالی این شهر تاریخی و زیباست.

کلوچه سنتی فومن که از سوغات اصلی این شهرستان محسوب می‌شود به دلیل مرغوبیت و متمایز بودن با سایر کلوچه‌ها، ذائقه بسیاری از مسافران و گردشگران را به خود جلب می کند.

ساکنان فومن را گیلک‌ها و تالش‌ها تشکیل می‌دهند و روستاهای کوهپایه‌ای واقع در غرب فومن اغلب تالش و تالشی زبان هستند و فومن شهری است که در میان مزارع برنج و باغ‌های چای محصور شده‌است.

فومن در ‎ 25کیلومتری غرب رشت واقع شده و ساختمان‌های قدیمی با معماری سنتی هنوز در خیابان‌های این شهر مناظر زیبایی را ارائه می‌دهند.

این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و سردار جنگل است و دارای دو شهر فومن و ماسوله، شش دهستان رودپیش، لولمان ، آلیان ،گشت، سردار جنگل و گوراب پس است .

مناطق کوهپایه ای جنگلی ماسوله و قلعه رودخان مناطق نمونه گردشگری شناخته شده این منطقه است و البته شهرت جهانی نیز یافته اند.

/ 1 نظر / 9 بازدید
اسفندیار آقاجانی

خدای عزیزم! مرا گفتی از رگ گردن به تو نزدیک ترم! آخ! چه زیــبـــــا گـفـتـی... اگر ذره ای از محبتت نباشد زندگانی بر من تمام است. ......... خدایا بار دگر محبتت را بر من روا دار دلم برای دوست داشتن های راستین تنگ شده