استقبال کم نظیر از صنایع دستی گیلان، تولیدات را کمیاب کرد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت : استقبال کم نظیر گردشگران نوروزی از هنرهای سنتی و صنایع دستی استان، موجب فروش صددرصدی تولیدات در برخی از ایستگاه ها و نمایشگاه های صنایع دستی شده است.

نادر ذاکری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 80 ایستگاه صنایع دستی و سوغات نوروزی در ورودی و مراکز پر تردد شهرهای استان جانمایی شده که مورد استقبال کم نظیر گردشگران نوروزی قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: این ایستگاه های نوروزی، بازارچه های دایمی و موقت صنایع دستی استان را نیز شامل می شود و استقبال بگونه ای بوده که هم اکنون برخی از ایستگاه های صنایع دستی متاسفانه تولیدی برای ارائه به گردشگران ندارند.

ذاکری تصریح کرد: این مهم، مرهون نهادینه سازی فرهنگ حمایت از تولیدات ملی است و از طرفی قدر دانستن ، حفظ و احیای صنایع دستی بعنوان نمادی به یادگار از نیاکان نیک اندیشمان است.

وی بیان کرد: برپایی ایستگاه ها و جشنواره ها یکی از راه های معرفی و ارائه تولیدات هنرهای سنتی و صنایع دستی است و بایستی با همتی همگانی و بویژه همیاری رسانه ها، گام های اساسی تری در زمینه صادرات برداشته شود.

وی از فرمانداران ، شهرداران ، بخشداران و دهیاران استان و همچنین بخش خصوصی برای برپایی ایستگاه های یادشده قدردانی کرد.

ایستگاه های صنایع دستی نوروزی از 28 اسفند همزمان با افتتاح جشنواره ملی صدای بهار در استان گیلان گشایش یافته است.

90 رشته هنرهای سنتی و صنایع دستی در گیلان وجود دارد که 40 رشته از رشته های موجود در استان فعال است.

/ 0 نظر / 15 بازدید