هشتمین جشنواره تابستانی موزه میراث روستایی گیلان

هشتمین جشنواره تابستانی موزه میراث روستایی گیلان از اول تا بیست و نهم شهریور ماه از ساعت ١٠ صبح تا ۶ عصر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، در این ایام، موزه میراث روستایی گیلان با اجرای انواع نمایش‌ها و مراسم آئینی، بازی‌ها و ورزش های بومی و نیز موسیقی زنده محلی، پذیرای بازدیدکنندگان است.

نمایشگاه‌های صنایع‌دستی، پوشاک محلی و دستاوردهای گروه‌های معماری و مردم‌شناسی و نیز  سفره گیلانی از سایر برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.

محمد تقی شعبانی مسئول امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: هشتمین جشنواره تابستانی موزه میراث روستایی گیلان در بخش های مختلف  اول تا بیست و نهم شهریور ماه  برگزار می شود .

شعبانی بخشهای مختلف این جشنواره را شامل فرهنگی، نمایشگاهی بیان کرد و افزود: در بخش فرهنگی برنامه های نمایش آئینی، بازی های بومی، محلی برای کودکان و نوجوانان و نیز موسیقی محلی اجرا می شود و در بخش نمایشگاهی، نمایشگاه صنایع دستی در رشته های سراجی، سفالگری، چادرشب بافی، چهل تکه دوزی، حصیربافی، رشتی دوزی و بامبوبافی در بازارچه صنایع دستی و نیز پوشاک محلی در روستای جلگه مرکز و دستاوردهای گروه های معماری و مردم شناسی و عکس در ورودی موزه و نیز بخش سفره گیلانی در قهوه خانه ها و نیز محل های تعیین شده برگزار می شود .

وی خاطرنشان کرد: موزه میراث روستایی گیلان  به عنوان نخستین موزه‌ای است که در رابطه با معرفی تاریخچه و نوع فرهنگ و زندگی مردم در فضای باز ایجاد شده؛ در این موزه معیشت، کار، مسکن، صنایع‌دستی و انواع فضاهایی که در یک خانه روستایی وجود دارد بازسازی و به نمایش درآمده است.

وی متذکر شد: این جشنواره از اول تا 29 شهریور از ساعت 10.30 تا 18 عصر برگزار می شود و عموم گردشگران و علاقمندان می توانند برای دیدن این جشنواره به موزه میراث روستایی گیلان سری بزنند

/ 0 نظر / 15 بازدید